meta-pixel

CentrumSpark

spark_color_short2

Business English: czym jest i od czego zacząć, by nauka była efektywna?

Język używany w biznesowym języku angielskim jest często bardziej sformalizowany              i uporządkowany niż codzienna rozmowa. Obejmuje specyficzne słownictwo związane          z różnymi branżami. Ponadto angielski biznesowy często wymaga zrozumienia norm kulturowych i etykiety w różnych sytuacjach biznesowych.

Business English to wyspecjalizowana forma języka angielskiego, która jest używana              w kontekstach biznesowych, takich jak handel międzynarodowy, finanse,  marketing              i komunikacja. Został zaprojektowany, aby pomóc osobom pracującym w środowisku biznesowym skutecznie komunikować się z klientami i współpracownikami z różnych krajów i kultur.

Nauka Business English to długotrwały proces, który wymaga poświęcenia, cierpliwości         i konsekwencji, jednak dzięki odpowiednim zasobom i sposobowi myślenia możesz poprawić swoje umiejętności językowe i zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

1.      Oceń swój obecny poziom biegłości:

Przed rozpoczęciem nauki Business English ważne jest, aby ocenić swój aktualny poziom znajomości języka angielskiego. Pomoże Ci to zidentyfikować swoje mocne i słabsze strony oraz opracować plan nauki dostosowany do Twoich potrzeb.

2.      Wyznacz konkretne cele: 

Określ konkretne cele, które chcesz osiągnąć w nauce angielskiego biznesowego. Chcesz poprawić swoje umiejętności przemawiania i prezentacji? Potrzebujesz pisać lepsze e-maile lub raporty? Wyznaczenie jasnych celów pomoże Ci zachować motywację  i koncentrację.

3.      Znajdź dobry kurs:

Poszukaj kursu zaprojektowanego specjalnie dla Business English. Możesz wybrać kursy online, zajęcia indywidualne lub grupowe w zależności od potrzeb i preferencji. Nie musisz szukać daleko, w naszym Centrum prowadzimy kurs Business English dla osób prywatnych, jak i dla większych firm!

4.      Ćwicz regularnie:

Konsekwentna praktyka jest kluczem do doskonalenia umiejętności języka angielskiego      w biznesie. Zobowiąż się do ćwiczeń każdego dnia, nawet jeśli to tylko kilka minut. Możesz ćwiczyć, czytając artykuły lub raporty, słuchając podcastów i filmów lub angażując się             w rozmowy z innymi uczniami lub native speakerami.

5.      Korzystaj z zasobów i narzędzi:

Dostępnych jest wiele zasobów i narzędzi, które pomogą Ci w nauce biznesowego języka angielskiego, takich jak podręczniki, zeszyty ćwiczeń, nagrania audio i zasoby online. Eksperymentuj z różnymi zasobami i znajdź te, które najlepiej Ci odpowiadają.

Pamiętaj, że nauka angielskiego w biznesie to ciągły proces, a poprawa wymaga czasu           i wysiłku. Bądź zaangażowany i ćwicz, a z czasem zobaczysz postępy. Na dobry początek mam dla Ciebie kilka przykładowych zwrotów i słówek w języku angielskim biznesowym. Powodzenia!  🙂

Magda P.